Журнал «Коментарі» на своєму сайті оприлюднив зведену інформацію за 2010 рік про рейтинги українських міст. Дані брали в органах статистики та меріях міст-учасників рейтингу. Тернопіль посів четверте місце.Рейтинг складений на підставі 25 статистичних показників економічного та соціального характеру, які умовно розділили на 5 груп: »демографічна ситуація і безпека життя», «зайнятість і доходи населення», «витрати населення», «витрати міських бюджетів на населення», »розвиток міської інфраструктури». При цьому абсолютні показники (наприклад, у гривнях) співвідносили з кількістю мешканців.
Тернопіль став четвертим передусім завдяки порівняно хорошій демографічній та екологічній ситуації. Крім того, згідно з минулорічними даними, він на другому місці за рівнем міських видатків на фізкультуру і спорт, на третьому – за фінансуванням освіти, входить у трійку міст з найнижчим рівнем злочинності, займає шосте місце серед міст з найвищими темпами житлового будівництва і найнижчим рівнем заборгованості з зарплат (правда, і при найнижчому рівні самих зарплат). Якби міська влада більше уваги звертала на стан доріг, зараз в основному дуже поганий, місце Тернополя у рейтингу могло б стати ще вищим, зазначили укладачі.
Першим за рівнем розвитку визнали Київ, друге місце посів Хмельницький, третім став Севастополь. Загалом у рейтингу – 45 учасників: обласні центри та міста, чисельність населення яких перевищує найменший обласний центр – Ужгород, що нараховує 116,4 тис. мешканців.