До 70-річчя створення Української повстанської армії відтворили бій між УПА та підрозділами НКВС. Для цього до Львова з’їхалося більше півсотні реконструкторів з усієї України. Бій 40-50 р.р. минулого століття відтворили у Зубрівському. У дійстві використали військову техніку тих часів, автентичні зброю та однострої і піротехніку.«Енкаведисти входили в середовище упівців, провокували різні ситуації, вносили зневіру і звичайно, значна кількість і оунівців, і повстанців була заарештована або загинула», – розповів голова товариства «Пам'ять» Любомир Горбач.
«Відтворюємо ми ці бої для того, щоб підняти дух нашого українського народу, який вже дуже занепав. Занепав, тому що маючи 22-й рік незалежності, ми відкинуті майже на 22 роки назад, зараз в нас практично 90-ті роки і треба знову гуртуватися, піднімати», – сказав реконструктор з м. Львова Василь Бичко.