Галичина.Інфо

У Львові відкрили виставку єврейського ритуального срібла

У Львові відкрили виставку єврейського ритуального срібла 29 серпня, у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку ритуального єврейського срібла під назвою «До і після». Там представлено предмети XVIII, XIX, XX століть. Майже всі предмети використовували на теренах Західної України в обрядових цілях, синагогах та єврейських родинах. Триватиме виставка два місяці.

«У нас є корона на Тору, два щити на Тору, підсвічники, тобто це ― сімейне срібло. Є предмети з Львівської області, зокрема з смт Журавно. Багато експонатів мають дарчі написи, а це особливо цінно, бо предмет сам по собі є історичним джерелом. Це – інформація про перших власників, рік, коли був подарований синагозі, та місце. Це такі дрібки історії», ― розповів куратор виставки, завідувач відділу Львівського музею історії релігії Максим Мартин.

«Ці речі використовували в основному на Західній Україні. А якщо говорити про місця, де їх виготовили, то ми визначали за клеймами на сріблі. Це – Німеччина, дуже багато австрійських, власне, віденських речей XIXст. Є і з Західної України це XVIIIст.».

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові відкрили виставку єврейського ритуального срібла
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015