29 серпня, у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку ритуального єврейського срібла під назвою «До і після». Там представлено предмети XVIII, XIX, XX століть. Майже всі предмети використовували на теренах Західної України в обрядових цілях, синагогах та єврейських родинах. Триватиме виставка два місяці.«У нас є корона на Тору, два щити на Тору, підсвічники, тобто це ― сімейне срібло. Є предмети з Львівської області, зокрема з смт Журавно. Багато експонатів мають дарчі написи, а це особливо цінно, бо предмет сам по собі є історичним джерелом. Це – інформація про перших власників, рік, коли був подарований синагозі, та місце. Це такі дрібки історії», ― розповів куратор виставки, завідувач відділу Львівського музею історії релігії Максим Мартин.
«Ці речі використовували в основному на Західній Україні. А якщо говорити про місця, де їх виготовили, то ми визначали за клеймами на сріблі. Це – Німеччина, дуже багато австрійських, власне, віденських речей XIXст. Є і з Західної України це XVIIIст.».