14-15 вересня у Львові на пл. Ринок відбувається другий польсько-український «Фестиваль партнерства». Нагадаємо, «Фестиваль партнерства» у 2012 році відбувся до 25-річчя польського консульського представництва у Львові.В урочистому відкритті 14 вересня участь взяли представники делегацій з міст Любліна, Вроцлава, Перемишля, Лодзі, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, керівник Представництва МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський. Свої презентації покажуть польські міста Вроцлав, Краків, Лодзь, Люблін, Перемишль, а також Вармінсько-Мазурське, Малопольське, Люблінське, Підкарпатське та Сілезьке воєводства.
У програмі фестивалю – виступи таких гуртів, як «Піккардійська Терція», «ShockolaD» та «Гич оркестр», вроцлавський «Miloopa», люблінський «Klezmafour», Joanna Słowińska з Малопольського воєводства, «Banana Boat» із Сілезького та «Backbeat» із Люблінського воєводств.
Спеціальним гостем фестивалю є польсько-український фольк-рок гурт «Горпина» («Horpyna») з міста Ольштина Вармінсько-Мазурського воєводства, який виконує українські пісні, що стають популярними серед поляків.
Також, у рамках «Фестивалю партнерства» відбудеться концерт ансамблю «Сapellа Cracoviensis» у Латинському катедральному соборі, виступ театру танцю «Pracownia Fizyczna» у приміщенні Генконсульства Польщі, а також яскрава музична вистава «VIVA VERDI» у Театрі ім. Марії Заньковецької.
«Ми часто їздимо в інші міста, демонструємо свою культуру, мистецтво, запрошуємо до Львова. Мені приємно, що сьогодні наші партнерські міста приїхали, щоб отримати насолоду від нашого міста, від хорошої музики, хорошої кави і просто поспілкуватись. Ми даємо Львів як майданчик для спілкування», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
«Хочемо бути спільно у Європі, хочемо разом показувати наше багатство культурне і наші надбання. Фестиваль є нагодою, аби показувати собі навзаєм, як важлива є культура і люди, які цю культуру приближують до нас», – зазначив Президент міста Любліна Кшиштоф Жук.